На Кременчуцькому водосховищі призупинено промисловий вилов сома


З 7 вересня 2021 року на Кременчуцьке водосховище призупинено промисловий вилов сома.


На основі зібраної та узагальненої інформації від рибалок-промисловиків Управління Держрибагентства в Черкаській області підрахувало, що станом на 6 вересня вилов сома склав 44 тонни – 100% від встановленої норми на 2021 рік. Таким чином, лов призупинено з метою недопущення перевищення прогнозу допустимого вилову (наказ Черкаського рибоохоронного патруля від 06.09.2021 № НОД-74/3).


Нагадуємо, відповідно до Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 25.11.2015 № 992, у разі досягнення 100% допустимого прогнозу вилову певного виду водних біоресурсів їх промисел забороняється.


Держрибагентство закликає рибалок-промисловиків бути відповідальними та дотримуватися встановлених обмежень.


Довідково:


Сом звичайний або європейський – не тільки найбільша прісноводна риба в Україні та Європі, а й одна з найбільших прісноводних риб на планеті. Довжина тіла сомів може сягати 5 метрів, а вага – до 100 кг.


Він вважається цінною промисловою рибою, яка має ніжне, смачне, жирне м'ясо. Жирність м'яса коливається в межах 4-11 %. Калорійність м'яса у сома більша ніж у ляща, судака, коропа, а кількість білка у ньому сягає 15 %.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!